Problém s holubmi

Ako najrýchlejšie vyriešiť problém s holubmi?

Túto otázku sa nepýtate ako prvý, otázky tohoto typu dostávame denne.
Na Svete neexistuje miesto kde by nemali problém s holubmi, Slovensko nieje výnimkou.

Holub domáci (Columba livia f. domestica) obľubuje balkóny, kvetináče, parapety a okna. Všetky tieto miesta preto, lebo má pocit bezpečia, pocit tepla, dobrý výhľad na okolie, potravu. Ideálne podmienky na hniezdenie.

Holuby dokážu byť otravné a to nehovoríme o rôznych ochoreniach. (ochoreniam sa budeme venovať v ďalšom článku). Nezabúdajte však že holubom nesmiete ublížiť, žiadne strielanie vzduchovkov, trávenie jedom. Je to protizákonné! Na trhu sú rôzne pomôcky ktoré by mali užívateľom pomôcť s problémom s holubmi. No reálne nie všetky fungujú.

Zabojujte a vyriešte svoj problém s holubmi
V článku si bližšie priblížime jednotlivé produkty a ich plusy a mínusy.

Problém s holubmi

Hroty, bodce

Hoci táto forma “ochrany” je dlho zaužívaná, z praxe Vám môžeme povedať že je po čase neučinná! Holuby si na hroty zvyknú, ba dokonca si tam dokážu postaviť aj hniezdo. Nieje to prílíš estetické a keď si hroty nainštalujete na okno alebo balkon, neostane Vám miesto na Vaše obľúbené kvetináče 🙂

Sieťe proti holubom

Riešenie ktoré Vám síce zabráni dostadaniu vtáctva na Váš balkón, ale zabráni to aj Vášmu výhľadu, alebo vyhodeniu kľúčov keď si ich Váš syn alebo muž doma zabudne. Okrem toho existuje šanca že sa holuby do siete zamotajú a následne uhynú. Veríme že mŕtve holuby na balkone mať určite nechete.

Atrapy dravcov

Téme atrapy sa dlho venovať nebudeme, nakoľko sme sokoliari s 32 ročnou praxou vieme Vám s istotou povedať že to fungovať nebude, ani holuby niesu hlúpe a zbadajú že im nehrozí žiadne nebezpešie, Váš balkon alebo okno budú využívať nerušene aj naďalej. Nepomôže ani presúvanie atrapy!

Zvukové plašiče vtáctva

Riešenie ktoré Vám tak isto vydrží len chvíľku, princíp zmyšlanie rovnaký ako keby ste použili atrapy dravcov. Spomeniem si na zábavnú príhodu z jednej nadnárodnej spoločnosti u ktorej sme vykonávali aplikáciu gélu proti holubom, mali nainštalovaný zvukový plašič vtáctva. Ale asi firma ktorá to montovala netrafila kontinent, zvuky totižto pochádzali priamo z džungle, preháravli sa im zvuky od opíc až po papagáje.

Nevyhazujte Vaše tažko zarobené peniaze zbytočne na “pomôcky” ktoré nefungujú, ale investujte hned do overenej kvality!

Gél proti holubom.sk

Gél proti holubom

Riešenie ktoré je novinkou, v našich končinách nepoznanou. Patent pochádza priamo z USA od firmy ktorá už desaťročia rieši problém s holubmi. Gél funguje na optickej – holografickej báze, takže sú neškodné pre Vás ale aj Vaše deti. Vďaka holografickému faktoru sa holubom javia ako oheň. Holub si predsa nesadne do ohňa 🙂
Najlepšie na produkte je to, že je takmer neviditeľný. Výška gélu je len 8mm. Tak ked sa budú susedia čudovať kde zmizli holuby, ktoré tak na Vašich oknách obdivovali, môžete mu odporučiť to správne riešenie.
Kúpiť si ho možete TU: https://www.gelprotiholubom.sk/kategoria-produktu/gel-proti-holubom/

Pred a po aplikácií gélu proti holubom

Problém s holubmi vyriešia aj firmy nato špecializované. Patrí medzi drahšie riešenia, ale najlepšie Vám poradia ako zabezpečiť Vaše bývanie.

Najidálnejšie riešenie znie: nechajte to na profíkov.

KANÁT s. r. o.

Odchyt holubov a likvidáciu holubov nemôžete vykonávať svojpomocne, len tým že si nakúpite na internete rôzne odchytové zariadenia. Potrebujete k tomu povolenia. Objednajte si špecializovanú firmu na odchyt holubov. Odporúčame Vám www.odchyt-holubov.sk, ktorí majú na trhu najdlhšiu históriu. Ponúkajú najširšie spektrum prác, takže Vám určite pomôžu.
Cenovú ponuku Vám vypracujú zdarma.

(Pozn. redaktora: Ak oslovíte firmu pýtajte si povolenia, aby ste boli mali istotu že všetko robíte v súlade so zákonom.)

Problém s holubmi netraba odkladať vyriešte to hneď.
Volajte na +421 908 512 515 alebo e-mail: odchyt@odchyt-holubov.sk

Pridaj komentár